Zachwycają niezwykłymi formami skalnymi, przyrodniczym bogactwem oraz licznymi punktami widokowymi. Góry Stołowe to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy wczasy chcą spędzić aktywnie oraz dla tych, którzy stawiają na wycieczki po obszarach niezwykle atrakcyjnych pod względem przyrodniczym. Jak zaplanować wczasy w tych górach? w Karłowie i w Pasterce można znaleźć tanie noclegi, z tych miejscowości prowadzą też ciekawe szlaki, dzięki którym zaplanowanie górskiej wycieczki staje się prostym zadaniem. A gdzie warto się wybrać? Oto atrakcje, którymi Góry Stołowe mogą zachwycić każdego.

Miejsce 8. Skały Puchacza


Skały Puchacza to potężne urwisko skalne, które znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu piaskowca. Można się tu dostać m. in. z Karłowa oraz z Dusznik Zdroju, dzięki czemu zaplanowanie pobytu w tym miejscu staje się zadaniem łatwiejszym dla zainteresowanych taką atrakcją turystów.

Miejsce 7. Wielkie Torfowisko Batorowskie


Ten rezerwat, tylko częściowo dostępny dla turystów, może się pochwalić cennymi gatunkami roślin. To dzięki nim Wielkie Torfowisko Batorowskie jest tak ważnym punktem dla turystów – przyrodników, którzy w czasie wycieczki po Górach Stołowych chcą poszerzać swą wiedzę na temat szaty roślinnej tego niezwykłego pasma górskiego.

Miejsce 6. Białe Skały


To skupisko skałek jest nieco mniej znane, niż główne atrakcje Gór Stołowych, jednak i ono może się okazać wspaniałym celem wycieczki. Białe Skały rozciągają się na odcinku około 1 km, a wysokość ich ścian dochodzi nawet do 30 metrów. Zbudowane z piaskowców o jasnym zabarwieniu, są miejscem kuszącym tych, którzy chcą się cieszyć górskimi wędrówkami, a jednocześnie nacieszyć kameralną atmosferą.

Miejsce 5. Radkowskie Skały


Radkowskie Skały są miejscem dość chętnie odwiedzanym przez turystów, co wynika m. in. z ich położenia w pobliżu słynnej Drogi Stu Zakrętów. I tu można podziwiać skały o wyjątkowych kształtach, które tworzą niepowtarzalne skupisko skał imponujących swymi rozmiarami. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu Baszty, jednak i inne formacje skalne mogą oczarować turystów swym pięknem.

Miejsce 4. Droga Stu Zakrętów


Nazwa „Droga Stu Zakrętów” dotyczy tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 387, który przebiega pomiędzy Kudową a Radkowem. To właśnie na tym odcinku kierowcy muszą się zmierzyć z ostrymi podjazdami i zakrętami, których ilość oraz ostrość może przyprawić mniej doświadczonych automaniaków o zawroty głowy.

Miejsce 3. Skalne Grzyby


Leżące między Karłowem a Batorowem Skalne Grzyby to kolejne miejsce, które może oczarować turystów wędrujących przez Góry Stołowe. Na odcinku około 2 km czekają tu na gości ciekawe skałki, które swymi kształtami mogą zachwycić każdego. Głowa Psa, Rogacz i Krucza Skała – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po tej części Gór Stołowych.

Miejsce 2. Błędne Skały


Błędne Skały to kolejna atrakcja, której w czasie wycieczki po Górach Stołowych nie można przegapić. Ten skalny labirynt jest jednym z najcenniejszych skarbów Parku Narodowego Gór Stołowych, a bliskość Kudowy sprawia, że turyści chętnie zaglądają na jego teren.

Miejsce 1. Szczeliniec Wielki


To najważniejszy szczyt w Górach Stołowych oraz wyjątkowy labirynt skalny, który swą potęgą zadziwi każdego. Szczeliniec Wielki to potężne skały, wśród których prowadzi nas specjalna trasa turystyczna. Jej pokonanie to wspaniała przygoda oraz najlepsza okazja do przekonania się o tym, jak pięknym skrawkiem Sudetów są Góry Stołowe.

Góry Stołowe mają wiele uroku, a wycieczki po ich terenie dla każdego piechura staną się wyjątkową przygodą. Tu nudzić się nie można, a czas spędzony na wędrówkach po najpiękniejszych zakątkach tego pasma górskiego z pewnością nie będzie czasem straconym.